Wylecz swoje zęby - m.in na temat leczenie kanałowego pod mikroskopem - Dentysta

Leczenie kanałowe Gliwice

Zalety wybielania nakładkowego

Wiele osób decyduje się na usługę wybielania zębów oferowaną przez gabinet stomatologiczny w ramach stomatologii estetycznej. Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje wybielania przeprowadzane przez dentystę, a są to wybielanie ga

Wylecz swoje zęby - m.in na temat leczenie kanałowego pod mikroskopem - Dentysta Leczenie kanałowe Gliwice
binetowe oraz wybielanie nakładkowe. Głównym celem wybielania zębów są cele czysto estetyczne mające poprawić wygląd naszego uzębienia. Wybielanie nakładkowe jest dłuższą, ale znacznie mniej inwazyjną metodą niż wybielanie gabinetowe. Dobry dentysta z pewnością udzieli fachowej porady i pomoże wybrać odpowiedni do naszego uzębienia rodzaj wybielania. Wybielanie metodą nakładkową polega na wykonaniu odpowiedniej formy, którą później pacjent nakłada w domu wraz z specjalną pastą wybielającą na określony przez dentystę czas. Cała procedura wybielania może trwać kilka tygodni, jednak jest to mniej inwazyjna metoda, a skutki takiego wybielania są długotrwałe. Największą zaletą tego rodzaju wybielania jest więc trwałość efektu oraz niska inwazyjność w strukturę szkliwa.


Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca stanowi jedną ze specjalizacji stomatologicznych, w ramach której lekarz dentysta oferuje świadczenie zabiegów w gabinecie stomatologicznym. Stomatologia dziecięca bywa inaczej nazywana pedodoncją i zajmuje się leczeniem zębów oraz okolic przyległych u dzieci i młodzieży. Powodem dla którego pedodoncja stanowi osobną specjalizację stomatologiczną jest odrębność budowy zębów oraz układu stomatognatycznego w okresie rozwojowym człowieka. Mówiąc bardziej ogólnie budowa zębów człowieka dorosłego nieco różni się od budowy zębów w okresie rozwojowym. Gabinet stomatologiczny przyjmujący dzieci oraz dojrzewającą młodzież wykonuje zabiegi w ramach stomatologii dziecięcej. Oferta gabinetu dentystycznego dotycząca pedodoncji zawiera świadczenie takich usług, jak wizyta adaptacyjna, wypełnienie zęba mlecznego, usunięcie zęba mlecznego oraz lakowanie bruzd. Wizyta adaptacyjna polega na zapoznaniu dziecka z gabinetem stomatologicznym oraz z lekarzem dentystą, który zajmuje się leczeniem.


Chirurgia stomatologiczna jako jedna ze specjalizacji

Stomatologia jest na tyle szerokim działem medycyny, że dzieli na wiele osobnych specjalizacji. Jedną ze specjalizacji stomatologicznych jest tak zwana chirurgia stomatologiczna. Jak łatwo się domyślić chirurgia stomatologiczna jest dziedziną z pogranicza stomatologii oraz chirurgii, a centrum jej zainteresowań stanowi operacyjne leczenie jamy ustnej. Najczęściej wykonywanym zabiegiem w ramach chirurgii stomatologicznej jest ekstrakcja zęba, czyli inaczej jego usunięcie. Dentysta specjalizujący się w chirurgii stomatologicznej musi posiadać szeroką wiedzę z zakresu stomatologii oraz chirurgii, żeby był w stanie przeprowadzać wiele różnych zabiegów wymagających leczenia operacyjnego. Gabinet stomatologiczny może specjalizować się w świadczeniu usług z zakresu chirurgii stomatologicznej, jak na przykład w operacyjnym usuwaniu ósemek. Inną usługą wykonywaną w ramach chirurgii stomatologicznej jest mocowanie implantu, ewakuacja ropnia oraz chirurgiczne wydłużenie koron. Chirurgia stomatologiczna jest jedną z najwcześniej powstałych specjalizacji stomatologicznych.


Bóle zębów

W przypadku wystąpienia bólu zęba najlepiej jest jak najszybciej udać się do dentysty, ponieważ może to oznaczać poważną infekcję próchniczą. Dlaczego jednak w ogóle odczuwamy bóle zębów? Przyczyn tego stanu może być wiele, jednak najczęstszym powodem jest próchnica zębów. Sam ból zębów może posiadać różne stopnie nasilenia, gdyż jest to subiektywnie nieprzyjemne czuciowo-emocjonalnie odczucie. Ból zębów bez wątpienia jest odczuciem bardzo niekomfortowym, jednak mimo to samo odczucie bólu pełni istotną rolę w organizmie, którą jest zaalarmowanie o pewnych występujących problemach. Gabinet stomatologiczny jest miejscem, gdzie powinniśmy się bezzwłocznie udać w przypadku odczuwania bólu zębów. Bóle zębów mogą być wywołane przez różnego rodzaju bodźce, które uaktywniają receptory bólowe na zakończeniach nerwowych. Bodźce, które wywołują ból zęba, mogą być mechaniczne, termiczne lub patofizjologiczne. Najczęstszą przyczyną patofizjologiczną bólu zębów jest postępująca infekcja próchnicza atakująca głębsze warstwy tkanki.



© 2019 http://dentysta.tunica.bydgoszcz.pl/